MENU
PL | DE | EN

keramzytobeton: materiał o wielu zastosowaniach

Keramzyt jest naturalnym surowcem budowlanym o dość porowatej strukturze, lekkim, niepalnym, odpornym na działanie wilgoci i czynników chemicznych, a na dodatek o bardzo dobrych właściwościach izolacyjności termicznej.

Keramzytobeton to rodzaj betonu, w którym głównym kruszywem jest keramzyt, powstający w procesie wypalania gliny ilastej, pęczniejącej pod wpływem działania wysokiej temperatury. Sam keramzyt ma stosunkowo niewielki ciężar objętościowy, który w zależności od granulacji waha się w granicach 300-350 kg/m3. Natomiast keramzytobeton jest materiałem o większym ciężarze jednostkowym, średnio ok. 700 kg/m3.

keramzytobeton

Z pozostałych właściwości keramzytobetonu warto wymienić również:

Zalety stosowania elementów z keramzytobetonu

Keramzytobeton dzięki zastosowaniu w procesie produkcji porowatego keramzytu jest materiałem o niższej gęstości niż zwykły beton, co znacznie podnosi parametry izolacji termicznej. Nasza firma wykorzystuje keramzyt do produkcji stropów i elementów ściennych, takich jak ściany nośce i ściany działowe. Gładka powierzchnia i zwarta struktura ścian wznoszonych z elementów prefabrykowanych z keramzytobetonu zapewnia im bardzo niską nasiąkliwość, a co za tym idzie możliwość szybszej realizacji wznoszonych obiektów.

Wady zastosowania płyt keramzytobetonowych

O ile można nazwać to wadą, to budowanie z elementów keramzytobetonowych, wymusza na Inwestorze sprawne zorganizowanie finansowania procesu, które realizowane jest w bardzo krótkim czasie w stosunku do rozwiązań tradycyjnych.

Prefabrykowane elementy keramzytobetonowe

Wszystkie prefabrykowane elementy z keramzytobetonu posiadają niezbędne otwory okienne i drzwiowe oraz dla rur i innych instalacji, pozwalając zaoszczędzić wiele czasu przy budowie budynku. Poprzez produkowanie elementów na płaskich formach uchylnych jesteśmy w stanie wygenerować skomplikowane szablony, takie jak łuki, owale i okręgi. W naszych produktach istnieje także możliwość wykonywania nadproży zintegrowanych z elementami ściennymi z betonów zwykłych wyższych klas, takich jak C20/25, C30/37, C37/45.

keramzytobeton

Najpopularniejsze zastosowanie keramzytobetonu

Keramzytobeton jest materiałem wykorzystywanym na szeroką skalę w sektorze budowlanym. Do głównych kierunków jego zastosowania należy zaliczyć:

W budownictwie szkieletowym, pustaki z keramzytobetonu mogą być stosowane zarówno w ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, niezależnie od liczby kondygnacji.

Keramzytobeton znajduje również zastosowanie w geotechnice, gdzie jest wykorzystywany przede wszystkim jako wypełnienie keramzytowe, w wielu przypadkach eliminujące kosztowne sposoby wzmacniania słabych gruntów (palowanie, iniekcja, wymiana gruntu, fundamenty specjalne). Z kolei w drogownictwie, keramzyt pojawia się jako składnik masy keramzytowo-asfaltowej. Masa ta może być stosowana między innymi jako lekka warstwa profilująca powierzchnie, nośna warstwa termoizolacyjna, a także jako posadzka specjalna, termoizolująca w obiektach budowlanych. Sprawdź naszą ofertę - Domy z keramzytobetonu od KROSBUD.

KROSBUD S.J. © 2021 - Domy z keramzytobetonu | Producent keramzytu | Projekty domów keramzytowych | Domy modułowe | Domy prefabrykowane | Gorzów Wielkopolski | Wykonawca strony: Profesjonalne-Strony.com